Havuz suyu hangi sıklıkla değişir?

Anasayfa / Yazılar / Havuz suyu hangi sıklıkla değişir?

Havuzlarda su değişimi yapmak çok zor bir iştir.Özellikle 2000-3000 tonluk havuzlarda bu mümkün değildir.Havuzu bir günde boşaltayım , 3 günde doldurayım diye bir mantık yok.Havuzun ısınması , kimyasal dengelerini sağlamak uzun süre alır bu da sporcuların antrenman düzenini olumsuz yönde etkiler.

Peryodik bakımlarla, ters yıkama yöntemleriyle havuz suyunun hijyeni sağlanır.Yani bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur misali.

Bol bol taze su girişi yapılmalı, filtreler yıkanmalı, havuzun hacmine göre haftada 120-150 ton kullanılmış su atılıp yerine taze su alınmalıdır.

Hergün havuz suyu en az 2 kere ölçülmelidir.Digital eltes kitiyle bunu yapabilirsiniz.Sabah ve akşam ölçümleri en sağlıklı olanıdır.

“…kol dirseğe kadar suya girmelidir…”

Su numunesi havuzun herhangi bir yerinden alınabilir.Ancak numune alırken kol dirseğe kadar suya girmelidir.

Ama tüm bunların en önemlisi havuzu kullanan kişilerin suya girmeden önce duş almalarıdır.

Bone kullanmak havuzu hijyenik tutan etkenlerden biridir

Saçlar ve daha önemlisi dökülen kafa derisi topak yapıp filtreleri olumsuz yönde etkiliyor.Bağlı klor oluşumuna neden olan saçlar, boneyle kaplanmalıdır.Bağlı kloru temizlemek oldukça zordur.

Saç kılları vücut kıllarından daha ağır olduğu için dipteki dolaşıma karışıyor ve aşağıdaki filtrelere giriyor, filtreleri yıpratıyor, bozuyor.

Bir insan ortalama duş almadan suya girerse 8 tona yakın suyu kirletiyor.durumu siz değerlendirin

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!( 0 264 ) 210 12 10

Copyright © 2019 Her Hakkı Saklıdır. Arma Teknoloji Merkezi
Top